Obviněni z prodeje drog! Jaký trest čeká dva muže?

Zdroj: Policie ČR Pardubice

SVITAVSKO – Během dvou dní obvinili kriminalisté hned dva muže z distribuce drog. Dvaadvacetiletý muž několika osobám na Svitavsku prodával nebo poskytoval pervitin, marihuanu a extázi. Třiatřicetiletý muž zase na Svitavsku poskytovat pervitin a marihuanu zdarma.

Mladý muž drogy prodával od léta 2021 do ledna 2023. Uvedl, že nechtěl na prodeji vydělat, drogy prodával jen za takovou cenu, za jakou je sám pořídil. „Svého jednání údajně nyní lituje a ve vězení, kde si odpykává trest za jinou trestnou činnost, dělá prý vše pro to, aby byl lepším člověkem. To ale samozřejmě nezabrání trestnímu stíhání,“ uvedla mluvčí policie Dita Holečková. Muž je obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

O den později skončil obviněný i druhý muž. Ke všemu se přiznal a nyní už si uvědomuje, že to nebyl dobrý nápad. V případě prokázání viny mužům hrozí trest vězení na jeden až pět let.