Nevíte kam za zvířaty? Zahrada Harta ukáže spoustu zajímavých živočichů

Foto: Vlastní zdroj

PARDUBICKÝ KRAJ – Vydejte se na procházku a seznamte se s různými živočichy a rostlinami v Zahradě Harta, nacházející se nedaleko Vysokého Mýta směrem na Litomyšl. Na soukromém pozemku se seznámíte se spoustou živočichů, rostlin, stromů, jezírek, potůčků a tůněk osázených bahenními rostlinami s lekníny.

Minulý rok navštívilo zahradu asi šest tisíc návštěvníků. Ve čtvrtek se s dalšími plány na její rozvoj seznámil hejtman Martin Netolický. „Zahrada Harta patří mezi zajímavé turistické atrakce v našem kraji, o čemž svědčí také návštěvnost, která v loňském roce dosáhla šesti tisíc platících návštěvníků. V areálu, který láká především rodiny s dětmi, je možné vidět nepřeberné množství živočichů, a to včetně těch exotických, ale také rostlin. V rámci našich možností se snažíme s rozvojem areálu, který je z našeho pohledu v regionu unikátní, pomáhat,“ uvedl hejtman kraje Martin Netolický. Letos je plánu vybudovat v podkrovních prostorách přilehlého statku stálou prohlídku velkolepé sbírky Josefa Podhajského týkající se pokladů moří a oceánů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém krajia žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Návštěvníci mají především problém s parkováním. Prostory u silnice I/35 a v těsné blízkosti autobazaru neumožňují více parkovacích míst a blízká parkoviště na druhé straně silnice nejsou bezpečná z důvodu přecházení návštěvníků přes frekventovanou silnici. S otevřením dálnice D35 se může vše změnit.