V srpnu můžete naposledy navštívit moravskotřebovské muzeum. Potom se uzavře

Zdroj: Muzeum Moravská Třebová

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – Srpen je posledním měsícem, kdy uvidíte expozice muzea před plánovanou rekonstrukcí. Od září se celá budova uzavře.

Stavební práce v budově muzea v Moravské Třebové mají začít už v září letošního roku. Ještě do 23. srpna ho můžete navštívit a podívat se na stálé expozice Holzmaisterovy sbírky mimoevropského umění a Příběhy z dob stavitelů pyramid. „Máte možnost zhlédnout výstavu Tradice v obrazech a po celý měsíc také výstavu Venduly Chalánkové – Ilustrace nejen s Obyšem,“ uvedl mluvčí města Jonáš Krummer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

 

Od září začne postupné stěhování před pracemi v interiéru, které budou zahájeny nejpozději v březnu příštího roku a během nich dojde k vybudování výtahu, stavebním úpravám a také se zcela nových expozic. Celé náklady na modernizaci muzea přijdou zhruba na 89 milionů korun a 68 milionů je hrazeno ze schválené dotace.