Řidiči pozor! Na Lánech se už zase měří

Zdroj: Město Litomyšl

LITOMYŠL – Vloni na jaře došlo k nainstalování zařízení pro měření rychlosti na Lánech kvůli stavbě kruháče u marketu Lidl, které bylo koncem minulého roku vráceno do ulice Zahájská. Na žádost občanů se ale od prvního srpna na daný úsek vrací.

Skoro 650 metrů dlouhý úsek na Lánech přinesl po instalaci zařízení pro měření rychlosti výrazné zklidnění provozu v dané lokalitě, monitoroval totiž jízdní pruh ve směru do centra. Proto se do této oblasti měření vrátilo, ale tentokrát o obou směrech. Ostrý provoz byl zahájen prvního srpna. „Povolenou padesátku v obci bude ale tentokrát hlídat v obou jízdních směrech. Konkrétně v úseku od tamější hasičské zbrojnice po autobusovou zastávku U Babky,“ objasnila mluvčí města Anna Doubravová. Na to, že je oblast hlídána úsekovým měřením upozorňují dopravní značky.

Vybrané pokuty za nedodržení rychlosti město použije pouze na budoucí výstavbu nového městského domova pro seniory. Stejně tak je tomu i v ulicích Zahájská, V. K. Jeřábka, J.E. Purkyně, Moravská. T. G. Masaryka a při měření průjezdů na červenou na světelné křižovatce.