Seschlou alej v Jahnově ulici v Pardubicích nahradí do konce roku nové stromy

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – V Jahnově ulici brzy uvidíte nejen nové stromy, které olemují ulici a část náměstí Republiky, ale projdete se i po nově upraveném chodníku a cyklostezce. Současně s těmito pracemi je v plánu úprava inženýrských sítí a veřejného osvětlení.

Šestadvacet nových stromků nahradí uschlé kusy v Jahnově ulici a v části náměstí Republiky. „V místech, kde budou stromy zasázeny, se vytvoří systém prostokořenitelných buněk, který rostlinám umožní vytvořit objem pro budoucí růst kořenů. Do takto připravené půdy se umístí celkem šestadvacet dřevin z druhu akát s tím, že plochy kolem stromů dostanou litinovou paprskovou mříž,“ uvedla náměstkyně primátora za životní prostředí Jiřina Klčová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nový kabát dostanou i chodníky a cyklostezka. „Chodník pro pěší, který je tvořen žulovou dlažbou, je v plánu rozebrat a upravit, stejně tak i povrch asfaltové cyklotrasy, vedoucí podél chodníku,“ objasnil primátor Pardubic Jan Nadrchal. Také dojde k úpravě veřejného osvětlení a inženýrských sítí. Práce, související s výsadbou a stavebními úpravami přijdou na necelých deset a půl milionu korun včetně daně. Dotace z Norských fondů pokryje zhruba necelých osm milionů korun.