V Luži hořelo 50 metráků uhlí ve sklepě domu. Hasiči ho nestíhali vynášet

Požár uhlí Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Skládat uhlí je fuška, vynášet hořící uhlí ze sklepa je ale mnohem horší. Přesvědčili se o tom hasiči při sobotním požáru v jednom domě v Luži. K požáru muselo vyjet protiplynové vozidlo.

Hned padesát metráků čerstvě navezeného uhlí začalo brzy ráno doutnat. Na místo spěchalo šest jednotek hasičů. „U kotle dokonce začalo plamenné hoření. Hasiči museli uhlí ze sklepa postupně vynášet a následně hasit. U kotle bylo nejen uhlí, ale i dřevo,“ upřesnila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasiči nasadili přetlakovou ventilaci pro lepší viditelnost. Kvůli velkému množství uhlí se museli hasiči v práci střídat. Celý zásah probíhal v dýchací technice. Vzhledem k velké spotřebě tlakových lahví muselo přijet i protiplynové vozidlo ze stanice v Chrudimi pro doplňování lahví.

Dle vyšetřovatele hasičů požár způsobilo samovznícení uhlí, které muže vzniknout z nedostatečného větrání. Škoda se vyšplhala na pět tisíc korun.