Dva výjimečné prostory v Mariánské ulici -1ar(t) a 2ar(t) i nadále zůstanou otevřeny veřejnosti

Zdroj: Město Litomyšl

LITOMYŠL – Dva zajímavé pozemky v samotném centru města – pozemek o výměře jednoho aru zvaný 1ar(t) a zenová zahrádka nesoucí název 2ar(t) můžete i nadále využívat. O jejich údržbu se postarají pracovníci Městských služeb, a to o sekání trávy, úklid a další opravy. Městská galerie si vezme na starost zenovou zahrádku.

Jedinečné prostory, nacházející se v centru města, nadále zůstanou otevřeny. Dohodli se na tom zástupci města Litomyšl spolu s vlastníkem obou parcel, galeristou Zdeňkem Sklenářem. „Jedná se o oboustranně výhodnou dohodu mezi veřejným a soukromým sektorem. Na české poměry je, myslím, výjimečné, že v centru města na vlastní náklady vybuduje soukromník něco tak hodnotného a je ochoten to bezplatně nabídnout široké veřejnosti, určitě si to zaslouží velký obdiv,“ řekl starosta města Daniel Brýdl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Veřejný park sloužící k odpočinku se slavnostně otevřel v roce 2012. Původně v něm nacházela i studánka Václava Ciglera. Ta v současné době už ale v prostoru není, ale měla by se v budoucnu na místo vrátit. 2ar(t) je od roku 2017 jako zenová zahrada a příležitostný sochařský park. Po vzoru japonských suchých zahrad zde návštěvníci mohou na určeném prostoru ztvárnit své vizuální představy, geometrické obrazce nebo inspirovat ostatní k další tvorbě. Zahrada je také sochařským parkem, který dramaturgicky navazuje na program nedaleké Galerie Zdeněk Sklenář.