Chodník slávy před enteria arenou se rozrůstá. Letos slaví jubileum

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Další dvě dlaždice včera přibyly na Chodníku slávy před enteria arenou a navýšily tak počet na krásných čtyřicet. Na seznam zvěčněných jmen se tak zapsaly Arnošt Košťál a Jiří Šejba.

Pardubice jsou město sportu. Síň slávy letos v lednu rozšířila historická osobnost – Arnošt Košťál. „Stále máme koho připomínat, koho uvádět do Síně slávy a následně v době konání Sportovního parku Pardubice jeho jméno odkrývat v Chodníku slávy, což je skvělé,“ objasnil náměstek primátora za oblast sportu Jakub Rychtecký. Arnošt Košťál byl úspěšným hoteliérem, který provozoval Grand, Veselku a stal se významným členem pardubického protinacistického odboje a velitelem skupiny Silver A. V roce 1942 za to zaplatil životem na popravišti, kde je dnes Památník Zámeček. Byl i velkým donátorem tehdejšího SK Pardubice a v roce 1941 se stal jeho místopředsedou a předsedou fotbalového odboru. Jsou po něm pojmenovány ulice a také základní škola na Dubině.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém krajia žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Druhým vlastníkem kostky v Chodníku slávy je hokejistka, který se nesmazatelně zapsal do historie pardubického, českého i československého hokeje. Zkusil i zámořskou NHL, v nejvyšší domácí soutěži odehrál třináct sezón. Při svých 500 utkáních nastřílel více než 220 branek a vybojoval tak čtyři mistrovské tituly, dva z nich s Pardubicemi. „Všichni máme ještě v živé paměti jeho výkon ve finálovém utkání proti Kanadě. V tomto zápase dal hattrick, z toho jeden v oslabení po sóle z vlastního obranného pásma,“ dodal Rychtecký. Medailonky sportovních osobností si můžete prohlédnout na webu města.  Na další osobnosti čeká vyhlášení na začátku příštího roku.