FOTO: Žena převedla přes půl milionu korun na účet podvodníkům. Muž si pak peníze vybral v bankomatu

Zdroj: Policie ČR

SVITAVSKO – Kriminalisté řeší podvod, ke kterému došlo před měsícem a žena ze Svitavska při něm přišla o své peníze. Podvodníci se schovali za hackerský útok a přesvědčili pětapadesátiletou ženu převést peníze z jejího účtu na bezpečnější.

Poškozenou ženu kontaktoval v zaměstnání údajný pracovník cizí banky, že účet, na který v minulosti posílala peníze, je vedený jako podezřelý a v bance nyní zaznamenali požadavek na další platby z jejího účtu. „Když žena sdělila, že žádné platby neprováděla, dostala informaci, že jí bude kontaktovat pracovník přímo z její banky. A přesně to se vzápětí stalo,“ uvedla mluvčí policie Iveta Kopecká.

Muž se představil jako pracovník její banky, prý byl její účet napaden hackery a své úspory musí okamžitě dočasně převést na jiný účet. Žena tak udělala. Údajný bankéř následně sdělil, že si hacker prostřednictvím jejího účtu snaží vzít půjčku a ona tomu zabrání tak, že si půjčku zřídí dříve než on. Tomuto zvláštnímu požadavku poškozená vyhověla a okamžitou půjčku tři sta tisíc převedla na cizí účet. Žena tak během desítek minut přišla o více než půl milionu korun.

Kriminalistům se dodnes nepodařilo případ objasnit. Muži mluvili česky bez jakéhokoliv přízvuku. Na fotografii je muž, který z bankomatu vybral převedené peníze. Pokud muže poznáváte, kontaktujte linku 158 nebo číslo 974578480.

Zdroj: Policie ČR Pardubice