Muž přeskakoval vlastní plot. Zůstal na něm viset za propíchnuté lýtko

Zdroj: Městská Policie Pardubice

PARDUBICE – Spěchej pomalu. Tímto heslem se už bude pro příště řídit muž z Pardubic, který zůstal v sobotu po čtvrté hodině ráno viset bezradný na plotě. Při zdolávání plotu jeho lýtkem projel ostrý hrot a navíc si zaklínil obě ruce.

Muž pospíchal na ranní směnu do práce, seděl v nastartovaném autě a v tom si uvědomil, že něco zapomněl doma. „Rozhodl se proto pro rychlou otočku. Vyskočil z nastartovaného vozu a asi metr vysoký plot s hroty nechtěl obíhat, tak přes něj přeskočil. Jenže se mu smekla noha a skončil napíchnutý na plotě jako ražniči,“ uvedla mluvčí městské policie Lucie Klementová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zoufalé volání nešťastníka uslyšel jiný muž a zavolal strážníky. Na místo jely všechny složky záchranného systému. Muž byl při vědomí a měl ruce zaklíněné v plotě takovým způsobem, že s nimi nemohl hýbat.

Strážníci s policisty muže přizvedli, aby trochu zmírnili jeho bolest a do příjezdu záchranky ho udržovali při vědomí. Po příjezdu hasičů muže všichni opatrně nadzvedli nad plot a lékař dohlédl na odstranění krvavého hrotu z lýtka. Namísto do práce muž vyrazil do nemocnice sanitkou. Strážníci informovali zaměstnavatele, postarali se o nastartovaný vůz a klíčky předali mužově partnerce.