V Hrochově Týnci začaly stavební práce na okružní křižovatce

Zdroj: ŘSD pro Pardubický kraj

HROCHŮV TÝNEC – Řidiči pozor, v pondělí začala přestavba okružní křižovatky na trvalou. Doprava je pouze omezena, úplně uzavřena je silnice směrem do obce Rosice.

Křižovatka silnic na konci města ve výjezdu na Vysoké Mýto je na zkoušku postavena jako křižovatka provizorní, z tzv. lega. V současnosti se z ní stane křižovatka trvalá. „Práce zahájíme odstraněním směrovacích ostrůvků a středového ostrůvku kamennými obrubníky. Středový ostrov a dělicí ostrůvky na silnici I/17 a II/355 budou ozeleněny a směrový ostrůvek na silnici III/32246 je navržen pro hladší průjezd nákladní dopravy jako pojízdný – zpevněný,“ řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Pardubického kraje Petra Drkulová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Křižovatka dostane i nové osvětlení, odvodnění a vodorovné i svislé dopravní značení. Od 14. srpna do 29. 10 na silnici I/17 je doprava pouze omezena a provoz řízen kyvadlově. Silnice II/355 směrem do obce Rosice je uzavřena úplně. Podrobnosti si můžete přečíst zde.