Zemědělský podnik v Ostřetíně se může pochlubit vysokou mléčnou produkcí

Zdroj: Pixabay

OSTŘETÍN – V zemědělské společnosti v Ostřetíně chovají krávy, které už po dlouhou dobu vykazují největší dojivost v celé České republice. Pyšní se holštýnským plemenem, které má v podniku dlouholetou tradici.

V Ostřetíně dokázali udržet živočišnou výrobu a dokonce mají nejvyšší dojivost v Čechách. Společnost hospodaří na zhruba 1350 hektarech „Čeští zemědělci stále žijí ve velké nejistotě a nevědí, jaký konkrétní dopad na jejich obor bude mít připravovaný vládní konsolidační balíček. Panují také obavy, že se sníží ještě více konkurenceschopnost českého zemědělství v porovnání s okolními zeměmi,“ uvedl radní Pardubického kraje Miroslav Krčil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Radní také projednával s ředitelem podniku Jindřichem Hemrem vývoj cen potravin, biodiverzitu a dopad na životní prostředí při hospodaření v zemědělských podnicích. „V případě zemědělské společnosti Ostřetín se jedná především o výkupní cenu mléka. ta nastoupila deflační křivku, takže nelze hovořit o tom, že by zdražování českých potravin mohli čeští zemědělci,“ dodal Krčil.