Kladrubská škola dostane novou jízdárnu. Stará půjde k zemi

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

KLADRUBY NAD LABEM – V lednu příštího roku začnou stavební práce na nové jezdecké hale pro Střední školu chovu koní a jezdectví v Kladrubech. Součástí montované ocelové haly se stane také hlediště pro diváky, což umožní i konání menších závodů a přehlídek.

Krajina v okolí hřebčína patří do památek UNESCO. Stará jízdárna je poslední ze socialistických budov, které krajinu světové památky donedávna znehodnocovaly.„Hala vyroste v samotném areálu školy v přímé návaznosti na školní objekt. Součástí projektu je také vybudování nových parkovacích míst a zpevněných ploch včetně nového venkovního osvětlení,“ sdělil náměstek hejtmana Pardubického kraje pro oblast investic Roman Línek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nová jízdárna je navržena jako montovaná ocelová hala, vevnitř bude hlediště pro stovku diváků, hygienické zázemí, sklad překážek a sedel. Po obvodu haly dojde k umístění dřevěné lambriny. „Naše škola, do které jsme v poslední době velmi výrazně investovali, se tak dočká dalšího vylepšení, které se stane určitě lákadlem pro potencionální studenty či v tomto případě spíše studentky,“ objasnil radní pro oblast školství Josef Kozel. Celá stavba má vyjít na 59,3 milionu korun včetně DPH a kraj na ni začne čerpat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.