V provozu MHD v Ústí nad Orlicí přibydou nové autobusy Rošero s informačními panely

Zdroj: Město Ústí nad Orlicí

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V následujícím roce i nadále můžete jezdit Městskou hromadnou dopravou, kterou zajistí ČSAD Ústí nad Orlicí. V jejím provozu ale postupně objevíte i nové autobusy Rošero, vybavené informačními panely. Autobusy MHD města zůstanou stejné.

Před uzavřením smlouvy městský úřad oslovil tři konkurenční dopravce. Žádný z nich však neměl lepší nabídku. Smlouva s ČSAD se uzavře do konce srpna příštího roku. Postupně tak do provozu MHD přibydou i nové autobusy Rošero, které jsou vybavené informačními panely. „V nové smlouvě je nastaveno i to, že v případě poruchy některého z malých autobusů MHD bude nasazen náhradní malý autobus, nikoliv klasický velký linkový, jak tomu bylo doposud,“ uvedl místostarosta města Pavel Svatoš. Cestující se nyní přepravují podle zrcadlového modulu dvěma autobusy. Ty spojují centrum města s městskými částmi Kerhartice, Hylváty, sídliště Dukla, se sídlištěm Štěpnice, s vlakovým a autobusovým nádražím. Městský úřad také pravidelně vyhodnocuje vytíženost všech spojů a jízdní řády upravuje tak, jak by si je představovali obyvatelé města.

V nových jízdních řádech se především vylepší trasa na Duklu, při zachování celkové návaznosti na vlakové spoje. Cena jízdného se pro cestujícího nezmění. Stanovena je na deset korun, děti, mládež a senioři platí pět korun. Za rozměrnější zavazadlo a zvíře přepravované mimo schránku se platí pět korun.