Konec letních prázdnin přinese i spoustu kulturních akcí a zábavy. Užijte si je naplno ve Svitavách!

Zdroj: Město Svitavy

SVITAVY – Letní prázdniny jsou skoro u konce a s jejich koncem se můžete těšit na oslavy spojené s příchodem nového školního roku. Konec srpna a začátek září se ponese v duchu hudby, zábavy a spoustě dalších zážitků. Nabídka kulturní akcí bude velmi pestrá.

Pondělí odstartuje třináctým ročníkem Řezbářského memoriálu Aloise Petruse na zahradě městského muzea, tentokrát na téma Dopravní prostředky. Od šesti hodin večer zahrají kapely Do větru a Točkolotoč. Slavnostní předání soch proběhne tradičně v sobotu 2. září odpoledne. Předtím během vernisáže odhalí nové obrazy ve venkovní galerii Venkovka v uličce Pod Věží. „V pátek 1. září budete také moct vyrazit na koncerty kapel Tata Bojs a MoveBreakers ve spodní části náměstí. Svitavský stadion v sobotu 2. září opět nabídne Festival volnočasových aktivit, kde se představí místní organizace s nabídkou svých činností pro děti i dospělé. Ve stejný čas si přijdou na své i senioři, a to na třicátých prvních slavnostech dechových hudeb na náměstí nebo během Jiřinkových slavností ve farní stodole. Největším lákadlem bude jistě svitavská pouť v neděli 3. září,“ informoval Petr Šmerda z Městského informačního centra Svitavy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V kostele sv. Jiljí proběhnou poutní mše svaté. Ve spodní a střední části náměstí najdete tradiční pouťové trhy a v horní části se můžete těšit na řemeslný jarmark a kulturní program v podobě divadel, historických vystoupení nebo koncertů. Na podiu v dolní
části náměstí vystoupí Karel Hegner s cimbálovkou a další kapely. Nejen děti si užijí spoustu atrakcí v místě autobusového nádraží.