FOTO: Prodej hodinek za tři čtvrtě milionu skončil špatně. Kupující si je nasadil a utekl

Zdroj: Policie ČR Pardubice

ORLICKOÚSTECKO – Předávání zboží na ulici skrývá jistá nebezpečí. Kriminalisté nyní řeší případ krádeže hodinek skoro za milion korun. Pachatel 7. srpna namísto předání peněz s hodinkami utekl. Policie žádá veřejnost o pomoc s jeho ztotožněním.

Ke krádeži hodinek značky Rolex došlo 7. srpna na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí. Celé to ale začalo o několik dní dříve, kdy majitel hodinky inzeroval k prodeji na internetu. Ozval se zájemce a sjednali si osobní schůzku. „Během té proběhlo vše standardně, zájemce si hodinky vyzkoušel, telefonicky si s dalším mužem ověřil pravost hodinek a poté řekl, že si koupi promyslí a ozve se. O pár dní později se oba muži dohodli na uskutečnění koupě a tak se opětovně osobně sešli,“ popsala mluvčí policie Iveta Kopecká.

Pravé pozdvižení začalo ve chvíli, kdy si zájemce hodinky znovu nasadil na ruku a společně s majitelem se vydali do blízké bankovní pobočky, kde mělo dojít k převodu peněz. Vstoupili do vestibulu banky, pachatel odstrčil prodávajícího a s hodinkami na ruce utíkal do ulice Havlíčkova, kde přeskočil plot a zmizel. Poškozený pachatele pronásledoval, ale marně.

Jedná se o muže světlé pleti okolo třiceti let, střední postavy. Má krátké nagelované tmavě hnědé vlasy a dioptrické brýle s kulatými obroučkami. Kouřil elektronickou cigaretu. Na ruce měl stříbrné hodinky značky Rolex a nesl hnědou koženou tašku. Mluvil špatnou češtinou s východním přízvukem. V případě odsouzení hrozí muži s ohledem na výši škody vězení až na pět let.

Pokud muže na fotografii poznáváte, kontaktujte linku 158 nebo číslo 974 580 443. Zároveň policie pátrá i po odcizených náramkových hodinkách Rolex ze žlutého kovu s modrým ciferníkem a výrobním číslem Z857479.

Zdroj: Policie ČR Pardubice