Dostihové závodiště v Pardubicích nabídne dva dny plné soutěží a koňských přehlídek!

Zdroj: Závodiště Pardubice

PARDUBICE – Na dostihovém závodišti se 9. a 10. září uskuteční už dvacátý pátý ročník největší výstavy o koních a lidech Koně v akci. Těšit se můžete na ukázky různých plemen koní, a to nejen v chovatelských kolekcích, ale také při různých pracovních, sportovních nebo jiných dovednostech.

Výstava Koně v akci je druhou největší akcí, která se na pardubickém dostihovém závodišti koná. Hlavní část programu obsadí i letos plemena chladnokrevných koní. Tito obři včetně klisen s hříbaty se představí nejen v chovatelských přehlídkách. „Návštěvníci se mohou těšit na Mistrovství České republiky v těžkém tahu i na šampionát v ovladatelnosti s kládou, která vychází z dovedností při práci v lese. Z praxe vychází také další zápolení, a to soutěž v orbě koňmi O ruchadlo bratranců Veverkových. A i tady se bude slavit. Do oranice u Poplerova skoku oráči se svými dvojspřežími a pluhy vjedou v sobotu. Poprvé se v Pardubicích v rámci výstavy uskuteční soutěž sportovní orby středních škol,“ sdělila PR manažerka Kateřina Anna Nohavová .

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po oba dny si v chovatelských kolekcích, v různých soutěžích a věkových kategoriích zasoutěží v rámci Národní výstavy koně plemene velšský pony a cob. Úplně jiným typem soutěží je Mistrovství České republiky v mountain trailu (horská stezka). Je to disciplína o důvěře mezi koněm a člověkem. Také uvidíte závody populárnějšího hobby horsingu, projížďky na koních či konibusem, kvalifikaci na Mistrovství České republiky v králičím hopu či menší výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Představí se i střední školy zaměřené na zemědělství, chov koní či veterinární péči a nabídnou třeba dostihový trenažér nebo ukázku kování koní.

V neděli nezapomeňte dorazit na tradiční oslavu Dožínek, pořádanou Okresní agrární komorou Pardubice, s nabitým programem plným zábavy pro celé rodiny včetně předávání tradičních dožínkových věnců.