Na podzim před poliklinikou a okolními bytovými domy nezaparkujete. Začnou úpravy parkoviště

Zdroj: Město Žamberk

ŽAMBERK – Pacienty polikliniky a obyvatele domů kolem polikliniky čekají dopravní omezení v parkování. Dojde k úpravě parkoviště a po celou dobu stavby nebude možné parkovat v tomto prostoru.

Nová investiční akce, při níž je v plánu úprava plochy mezi dětským oddělením polikliniky a bytovým domem čp. 830-832, přinese úpravu parkoviště. Jedná se o třetí etapu řešení dopravní situace, parkování a pohybu chodců v lokalitě okolo polikliniky. „Další etapou navazujeme na již realizované šikmé stání podél ulice Divišova a parkoviště před lékárnou na náměstí Gen. Knopa,“ řekla Lenka Fránková z odboru majetku a investic města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dojde k vybudování a rozšíření asfaltových ploch a posunutí souběžné slepé účelové silnice k bytovému domu. Dotčené chodníky se posunou, přibyde nová plocha pro kontejnery a zúží se stávající zelený pruh. Parkovat se nově bude kolmo, vznokne 23 míst před bytovým a 7 míst u polikliniky. Také dojde na nové veřejné osvětlení. „Obyvatele bytových domů a návštěvníky polikliniky jsme bohužel nuceni připravit na dočasné nepohodlí, jinak nelze rekonstrukci provést,“ dodala Fránková. Konec celé stavby má být v měsíci listopadu.