Vyplníte údaje z vašeho účtu a přijdete o všechny peníze. Policie hledá osoby na fotografiích

Zdroj: Policie ČR

CHRUDIMSKO – Stále jsou bohužel lidé, kteří denně naletí podvodníkům na internetu a přijdou o všechny peníze z účtu. Kriminalisté řeší další tři podvody týkající se nákupu zboží přes internet. Pachatel napodobí internetové stránky a odkazy jakéhokoliv dopravce, vy vyplníte údaje své karty a problém je na světě.

Celková škoda všech třech podvodů je skoro milion korun. Všechny začínají stejně. „Poškození inzerují zboží k prodeji na některém z bazarových portálů. Na inzerát následně zareaguje zájemce o koupi s tím, že si u dopravní společnosti zajistí dopravu, prostřednictvím které také uskuteční platbu za zboží. Následně poškozenému přijde odkaz, který se skutečně na první pohled tváří jako oficiální stránky dopravce,“ popsala mluvčí policie Iveta Kopecká. Poškozený rozklikne odkaz, vyplní bankovní údaje a myslí si, že dostane peníze na svůj účet. Pachatel hned získává přístup do internetového bankovnictví poškozeného. Dále už jen z účtů poškozených mizí peníze na cizí bankovní účty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Někdy jsou převedené peníze z bankovních účtů vybírány z bankomatů, a tak policie zná alespoň podobu osob, které peníze vybírají. Ne vždy musí jít o pachatele podvodu, nicméně i tak je policie potřebuje najít. Pokud osoby na fotografiích poznáváte, informujte linku 158. Pachatelé jsou podezřelí z trestných činů podvodu, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

I když se vám zdají odkazy důvěryhodné, vždy raději navštivte oficiální stránky, nejlépe si vše telefonicky ověřte přímo u dopravní společnosti.  Pamatujte, že kupující na inzertních portálech nikdy nepotřebují citlivé údaje z vaší platební karty.

Zdroj: Policie ČR Pardubice