Hned tři zdrogovaní řidiči v jeden den. Jak se zachovali po kontrole?

Zdroj: Unsplash

PARDUBICE – Policisté nachytali během včerejšího dne tři řidiče pod vlivem návykových látek. Dva z nich si ale z kontroly nic nedělali. Jedním z hříšníků byla teprve dvacetiletá řidička.

K první kontrole se špatným výsledkem došlo před půl osmou ráno v ulici Hůrka. „Čtyřiatřicetiletého řidiče vozidla značky VW Sharan policisté vyzvali k provedení drogového testu, který vyšel pozitivně na AMP/MET. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu řidič následně odmítl,“ uvedla mluvčí policie Andrea Muzikantová. Policisté protiprávní jednání oznámili ke správnímu řízení. Se zákazem jízdy si ale muž hlavu nelámal, do hodiny od první kontroly ho policisté znovu přistihli za volantem v ulici na Drážce a stále pod vlivem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dalším adeptem se stala dvacetiletá řidička vozidla BMW. Před druhou hodinou odpoledne absolvovala v Pražské ulici také drogový test s pozitivním výsledkem na THC/AMP/MET. Stejnou řidičku se stejným vozidlem policisté z pohotovostního oddělení zastavili o dvě hodiny později ve Starém Mateřově. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu se alespoň na rozdíl od prvního řidiče podrobila.

Posledního řidiče policisté zastavili před půl devátou večer v Poděbradské ulici. Sedmatřicetiletému řidiči vozidla značky VW Passat ukázal drogový test pozitivní výsledky na AMP/MET. Lékařskému vyšetření se podrobil. Policisté se případy nadále zabývají a o dalším vývoji rozhodnou výsledky lékařských vyšetření.