Desítky nádraží využijí sluneční energii. Instalace fotovoltaických elektráren pokračuje

Zdroj: Pixabay

PARDUBICKÝ KRAJ – Provoz nádraží se stane díky obnovitelným zdrojům energie šetrnější k životnímu prostředí. Instalace fotovoltaických elektráren v prostředí české železnice pokračuje.

Panely na střechy dalších nádražních objektů, po pilotním projektu v Děčíně, dostanou například nádraží v Brandýse nad Labem, Berouně, Kuřimi a další. „Na instalaci fotovoltaiky v drážním prostředí aktuálně probíhají soutěže. Jejich vítězové nejprve vyprojektují a následně nainstalují panely tak, aby mohly být v polovině příštího roku zapojeny do distribuční sítě,“ sdělila Správa železnic ČR. Náklady se přiblíží částce šedesáti milionů korun a celkový instalovaný výkon je přibližně 1240 kWp, čímž se uspoří 1260 MWh elektrické energie ročně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Panely osadí také provozní a administrativní objekty Správy železnic v Brně, Pardubicích, Plzni, Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, Ústí nad Labem a v Děčíně. Uplatní se také v areálech drážních hasičů, vhodných trafostanicích nebo stavědlech.