Dopravní nehoda se proměnila v krádež: Kolemjdoucí cizinec ujel bouraným autem

Zdroj: Fotogalerie Policie ČR Pardubice

PARDUBICE – K netradiční krádeži došlo v pátek odpoledne v Pardubicích. Dva řidiči způsobili dopravní nehodu a na místě spolu sepisovali formulář. Do celé situace se pak vložil cizinec a všechno zkomplikoval.

Dopraví nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění. Oba účastníci si to vyřešili sepsáním takzvaného euroformuláře. „Když formulář sepisovali, kolem jejich vozidel se pohyboval neznámý muž a pořád jim něco povídal. Po chvilce sedl do jednoho z poškozených vozidel, nastartoval a z místa nehody začal ujíždět,“ popsala mluvčí policie Dita Holečková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém krajia žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K jeho smůle po deseti kilometrech bourané vozidlo vypovědělo službu. Muž zůstal sedět v autě na parkovišti u jedné restaurace. Tam ho o několik minut později policisté našli.

Devětatřicetiletý cizinec skončil v cele a kriminalisté ho ještě ten den obvinili ze spáchání trestného činu krádeže. Dále podali podnět k podání návrhu na vzetí muže do vazby. Soudce vyhověl a obviněný putoval do Vazební věznice v Hradci Králové. Hrozí mu rok až pět let vězení.