Dětem v pardubických mateřských školkách pomáhají zapůjčené babičky a dědečkové z řad seniorů

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Senioři mají i nadále možnost se zapojit do práce s dětmi v mateřských školkách, kde už deset let úspěšně pokračuje projekt „zapůjčených“ babiček a dědečků z řad dobrovolníků. Mohou tak prožít s dětmi několikrát v týdnu příjemné chvíle u her, procházek nebo při čtení.

Pardubice jsou možná jediným městem v ČR, kde se podařilo mezigeneračně propojit v dost velké míře seniory s dětmi v mateřských školkách. „Senioři pomáhají učitelkám děti oblékat, hrají s nimi nejrůznější hry, čtou pohádky, pomáhají přinejmenším při jídle a se staršími dětmi se učí. Přirozenou cestou jim tak předávají nadhled, klid i své životní zkušenosti,“ objasnil náměstek primátora města Jakub Rychtecký. Odměnou jim pak je předaná energie, smysluplné trávení volného času a třeba i radost z prvně zavázané tkaničky u dětí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Stát se dobrovolníkem ve školce může opravdu každý trpělivý, empatický a samostatný senior. Docházka i aktivity s dětmi se poté přizpůsobují jeho možnostem a poptávka po babičkách a dědečcích je opravdu velká. „Doposud se zapojila více než čtyřicítka seniorek a seniorů v devatenácti mateřských a základních školách. Budeme velmi rádi, když se k nám přihlásí další senioři, kteří jsou aktivní, mají rádi práci s dětmi a chtějí i nadále být potřební,“ vyzval dobrovolníky Rychtecký.