Horor na železnici v Opatovci: Řidič vjel na přejezd, kde ho uvěznily závory

Zdroj: Pixabay

SVITAVSKO – Auto uvězněné mezi závorami na železničním přejezdu a řítící se rychlík se sto padesáti cestujícími. Tak vypadlo drama v úterý před šestou hodinou odpoledne v Opatovci. Cizinec vjel na železniční přejezd i přes červené výstražné znamení.

„Řidič osobního auta značky Audi vjel na přejezd ve chvíli, kdy blikalo červené výstražné znamení. Vzápětí spadly také závory, které řidiče na kolejích uvěznily,“ uvedla mluvčí policie Iveta Kopecká. V tu chvíli přijížděl rychlík s cestujícími. Strojvedoucí vlaku naštěstí rychle zareagoval a použil takzvanou rychlobrzdu, pomocí které vlak zastavil asi dvacet metrů před vozidlem. K přejezdu dorazili další lidé, kteří zvedli závoru, aby mohl řidič vyjet. Nezodpovědný řidič se situaci nesnažil řešit, místo toho ujel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté začali s pátráním a informaci předali i kolegům napříč kraji. Zjistili, že by vozidlo mělo mířit po dálnici u Prahy, kde ho také policisté z dálničního oddělení Poříčany zastavili.

Třicetiletý cizinec skončil v cele a hned další den proběhlo soudní řízení. Muž odešel se zákazem řízení na jeden rok a desetitisícovou pokutou.