V Pardubicích vyvrcholily dva dvouměsíční kulturní festivaly – Léto na Přihrádku a Kulturní park

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICE – Závěrečnými programy skončily dva letní kulturní festivaly, které si získávají v Pardubicích čím dál tím větší oblibu. Kulturní park se tentokrát patřil vzpomínce na Václava Havla s koncertem Jaroslava Hutky.

Multikulturní festival pod názvem Kulturní park Pardubice podporuje mladé umělce a oživuje netradiční místa ve městě. „Všechny koncerty byly letos beznadějně obsazené a bylo vidět, že Pardubáky, návštěvníky města i regionu a cizince projekt bavil,“ řekl mluvčí Pardubického kraje Dominik Barták. Poslední týden o prázdninách patřil projektu Srdce pro Václava Havla s koncertem Jaroslava Hutky a filmu, koncertu, happeningu „Běž domů Ivane“. V Gočárově galerii se promítaly filmy o bratrech Vokolkových a umělecké skupině Starý psi. Pro mladé žánry a publikum se stal přínosným i prostor střešní terasy galerie.

Přihrádek tentokrát opět zaplnil Knižní jarmark u Vokolků.  Letos proběhlo celkem dvacet dva programů. Posledním byl Jarmark knih spojený s vystoupením šermířů, tiskařů, hudebníků i několika neziskovek. „V létě sem přišlo téměř 4000 návštěvníků, ale stále ještě hodně lidí neví, že programy a návštěva čítárny či výstavních prostor jsou zdarma. Pod terasou k zámku se koná i cvičení jógy na trávníků, na recepci se půjčují společenské hry, je tu krásné posezení, i když se žádná program nekoná,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.