První školní den na přechodech pro chodce: Holčičku srazil náklaďák a chlapce auto

Zdroj: Městská Policie Pardubice

PARDUBICE – Začátek školního roku přinesl dvě dopravní nehody s účastí dětí. V ulici Na Drážce holčičku srazilo na přechodu nákladní vozidlo. V ulici Hůrka zase chlapec přejížděl přechod na odrážecí koloběžce a přímo před strážníky ho srazilo auto.

Oba případy si naštěstí nevyžádaly nejvážnější následky. Obě děti ale skončily se zraněním. K první nehodě došlo před desátou hodinou dopoledne Na Drážce. „K druhé nehodě před čtvrtou hodinou odpoledne jen o pár set metrů dál v ulici Hůrka. Chlapce srazilo osobní auto přímo před hlídkou strážníků. Ti tak byli na místě okamžitě a poskytli pomoc,“ uvedl mluvčí městské policie Jiří Sejkora. Chlapec vyvázl jen s odřeninami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci připomínají povinnosti řidičů a chodců na silnici. Řidič vozidla je povinen umožnit chodci, který je na přechodu nebo ho chce použít, bezpečně přejít, nijak ho nesmí ohrozit či omezit. Chodec je povinen sledovat provoz a předem se přesvědčit, zda je možné přejít tak, aby neohrozil sebe ani ostatní účastníky provozu. Nesmí vstoupit bezprostředně před přijíždějící vozidlo.

Řidičům je zakázáno před přechodem pro chodce parkovat blíže než ve vzdálenosti pět metrů. K přechodu musí řidič jet takovou rychlostí, aby stihl včas zastavit. Pokud před přechodem zastaví jedno vozidlo, jsou povinni zastavit i řidiči v opačném směru.