Navštivte keltský skanzen v Nasavrkách a užijte si bohatý program pro celou rodinu!

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – V keltském skanzenu Země Keltů v Nasavrkách se v neděli od deseti do čtyř hodin odpoledne chystá Den pro rodiny.  Na akci, která je zdarma, naváže Týden pro pěstounství v jedenácti městech kraje. Malí návštěvníci dostanou hrací kartu na sbírání razítek u jednotlivých stanovišť, a také spoustu odměn.

Rodinný den Pardubického kraje, který se každý rok koná na jiném místě, nyní zavítá do keltského skanzenu Země Keltů v Nasavrkách. „Letos se Den pro rodiny Pardubického kraje koná opět v září, ale tentokrát jsme změnili jeho obsah. To nám umožnila spolupráce se Zemí Keltů v Nasavrkách. Od deseti do čtyř hodin bude ve skanzenu připravena řada aktivit, jako je třeba výroba a pečení placek v keltské kuchyni, projížďky na koních, střelba z luku, vrhání nožem, tvoření vlastních mincí, keramická dílna a další. Nebude chybět ani ukázka keltského vybavení či vystoupení keltské kapely, kouzelníka a také představení koně Valdy,“ informoval krajský radní pro sociální péči a neziskové sektor Pavel Šotola.

Uskuteční se i další akce, kterou je Týden pěstounství. Ta proběhne od 18. do 22. září a nabídne Dny otevřených dveří, besedy o pěstounství, výstavy, setkání a další aktivity. Konkrétní programy v Pardubicích, Svitavách, Litomyšli, Poličce, Ústí nad Orlicí, Chrudimi, Hlinsku, Moravské Třebové, Přelouči, Žamberku a Lanškrouně najdete na webu Kraj pro rodinu. Zúčastnit se můžete také besedy s tvůrci velmi úspěšného seriálu České televize Plné hnízdo o pěstounských rodinách, a to ve čtvrtek 21. září od čtyř hodin odpoledne v Divadle 29 v Pardubicích. Dozvíte se zde zajímavosti ze zákulisí první řady i z připravovaného pokračování seriálu. Besedy se zúčastní i rodiny z kraje, které v pořadu vystupují.