Podivná silniční kontrola na Chrudimsku: Řidička vytáhla plastové kartičky a nepoužívala své jméno

Zdroj: Policie ČR Pardubice

CHRUDIMSKO – Minulý týden zažili dopravní policisté neobvyklou silniční kontrolu. Před půl desátou večer v obci Horka kontrolovali řidičku, která nespolupracovala a uváděla nesmyslné fráze.

Už zvláštní registrační značka bílého Renaultu upoutala pozornost policistů. „Řidička hlídce předložila pouze plastové kartičky zdánlivě připomínající občanský a řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla blíže neurčené země vydání. Jediným platným dokladem bylo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla,“ uvedla mluvčí policie Andrea Muzikantová. Údaje na předložených dokladech ale neprocházely žádnými evidencemi.

Policisté řidičku nadále vyzývali k prokázání totožnosti, žena jim však dokola opakovala údaje z registrační značky. Díky datu narození a VINku vozidla policisté nakonec majitelku vozidla ztotožnili. Pětatřicetiletá žena řekla, že se se svým skutečným jménem a příjmením v současnosti již neztotožňuje a nepoužívá ho.

Plastové tabulky napodobující RZ a neplatné doklady k řízení a provozu vozidla ženě policisté sebrali a další jízdu zakázali. Na místě sepsali oznámení o přestupku, které řidička odmítla podepsat. Případem se zabývá příslušný městský úřad. Ženě hrozí pokuta pět až deset tisíc korun a zákaz činnosti na šest měsíců až rok.