Do přírody se vydali další zdraví jedinci ze Záchranné stanice Pasíčka

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Ze Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka se vydali do světa další dva zdraví jedinci. Dvě poštolky obecné a jestřába lesního osobně vypustila náměstkyně primátora Jiřina Klčová. V areálu se navíc potkala se žáky ZŠ Staňkova, kteří dohlíželi samotnému vypouštění dravců.

Zaměstnanci stanice ročně odchytí z různých důvodů zhruba tisíc šest set zvířat, z toho asi čtvrtina jsou právě jedinci odchycení v Pardubicích. „Je to krásný pocit vidět, jak se tito dravci opět rozlétli tam, kam patří. Záchranné stanici v Pasíčkách patří velké poděkování za to, co dělá. S vedoucím stanice jsme si společně celý areál prošli a musím říci, že zvířat, o které zaměstnanci pečují, je zde opravdu hodně. Značnou část času pracovníci věnují také dětem, pro které zde pořádají různé ekovýchovné programy, naučné a víkendové pobyty, adaptační kurzy či školy v přírodě,“ popsala náměstkyně primátora města zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová. Záchranná stanice Pasíčka se ujímá také zvířat odchycených na území Pardubic. Město do Pasíček pravidelně posílá dotační podporu, která je letos tři sta tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mezi nejčastější příčiny odchytu zvířat patří zlomeniny, otrava, poškozené peří, otřesy a různé pohmožděniny, popáleniny od vysokého napětí, velký počet tvoří také mláďata, která vypadnou z hnízda. Areál čeká také modernizace, aby se péče ještě rozšířila a měla více prostoru pro zvířata s trvalým handicapem, která se už nemohou vrátit do přírody. Tito jedinci pak zůstávají v péči stanice nastálo. Expozice zvířat žijících v České republice je veřejnosti přístupná. Každá pomoc je vítána, a to buď finanční, materiální nebo se je možné stát dobrovolníkem či některé ze zvířat adoptovat. Podrobnosti o Záchranné stanici Pasíčka včetně informací o činnosti a nabízených programech najdete na webu Pasíčka.