Silničáři se připravují na zimu. Mají připraveno 14 tisíc tun posypové soli

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Letos se i nadále postará o více než tři tisíce sto kilometrů silnic druhých a třetích tříd Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Plán zimní údržby na jednání v září schválili radní a platí od listopadu až do konce března.

Zima se pomalu blíží a je třeba řešit sjízdnost silnic. Silnice nižších tříd bude spravovat kraj a ostatní Správa a údržba silnic. „Mohlo by se zdát, že to je jednoduchá práce, ale je třeba mít na paměti, že silnice II. a III. tříd v našem kraji mají dohromady 3137 kilometrů. To je obrovské číslo. SÚS Pk bude spravovat přes zimu 96 procent z nich. Dopravní obslužnost do všech obcí a trvale osídlených osad zůstane zachována,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Výpomoc pro pluhování jsou potřeba jen v malých případech a v době kalamity. tu zajišťují většinou zemědělci, kteří znají trén, mají potřebnou techniku a Správa a údržba silnic s nimi spolupracuje. S ohledem na biotopy či vodní toky se také mění typ údržby. „Chemické rozmrazovací materiály používáme na 1979 kilometrech komunikací, inertní materiály jako písek a drť na 851 kilometrech a 174 kilometrů silnic pouze pluhujeme,“ dodává ředitel SÚS Pk Zdeněk Vašák. V případě dnešní zimy mají ve skladech silničáři 14 tisíc tun posypové soli. Aktuální informace o sjízdnosti silnic budou dostupné zde.