Na Velkou pardubickou se můžete dopravit zvláštním retro vlakem

Zdroj: Závodiště Pardubice

PARDUBICE –  Z Prahy hl. n. vyrazí 8. října zvláštní vlak v retro stylu, kterým můžete dojet na Velkou pardubickou. Vlak se zastávkou ve stanici Nymburk hl. n. vás dopraví až na zastávku Pardubice – Závodiště. V případě zájmu zastaví i v některé z nácestných stanic.

Vlak vypraví společnost KOS Transportation, která se zaměřuje na jízdy zvláštních historických vlaků do zajímavých destinací. Z Prahy vlak vyjede pět minut před půl devátou a krátce po desáté hodině dorazí do Pardubic. Zpět pojede v pět hodin. Jízdenky si do 1. října 2023 nakoupíte zde, kde také najdete ceny jízdného a další informace. „Ve vlaku zůstávají zachovány slevy pro děti a seniory a je povinně místenkový. Ve vlaku bude zajištěn palubní servis s prodejem nápojů, pro cestující v první třídě je v ceně jízdenky jeden nápoj zdarma. Plné zpáteční jízdné z Prahy je pět set korun za dospělého, z Nymburku za čtyři sta korun. Výhodné jsou ceny jízdného pro rodiny,“ sdělila PR manažerka Kateřina Anna Nohavová .

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Celou soupravu povede motorová lokomotiva řady 752.6 „Bertovec“, která je v České republice unikátní a dnes již téměř nevyužívaná lokomotiva a připojeny budou retro vozy v nátěru někdejších Československých drah. Jízdenka není vstupenkou na 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Tu si zakoupíte buď za zvýhodněnou cenu online nebo na pokladně závodiště v neděli 8. října.