Studenty stavebních škol čeká týdenní letní škola na Univerzitě Pardubice

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Středoškoláci stavebních škol se mohou v příštím týdnu těšit na BIM Akademii, která se uskuteční na Dopravní fakultě Jana Pernera. Čeká je bohatý program týkající se digitalizací staveb.

BIM, neboli modelování staveb, má za cíl zefektivnit procesy v rámci celého životního cyklu staveb. Od jejich projektování, přes výstavbu až po užívání. „Studenti si vyzkouší praktický sběr dat v terénu jak v exteriéru areálu, tak i ve vybraných objektech kampusu Univerzity. Na sběr dat navážou zpracováním mračen bodů jako ideálního podkladu pro zpracování modelu na principu 3D/BIM pasportu stávajícího stavu budov,“ sdělil II. místopředseda představenstva spolku Odborná rada pro BIM Petr Vaněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Data, která vzniknou, jsou důležitá při plánovaných rekonstrukcích staveb. Studenti čekají i ukázky nejmodernějších technologií zaváděných do stavebnictví. K vidění bude třeba robotický pes, laserový autonomní skener pro sběr dat ze vzduchu nebo trenažér bagru. Věříme, že studenti workshopem získané zkušenosti zúročí ve svém dalším studiu například na naší fakultě, kterou budou mít šanci také poznat,“ řekl děkan Dopravní fakulty Jana Pernera Libor Švadlenka.