Na Velkou pardubickou se letos chystá osmnáct kvalitních koní

Zdroj: Závodiště Pardubice

PARDUBICE – V letošním roce se na největší závod Velké pardubické chystá osmnáct koní. Tři valachy pošle do dostihu trenér Stanislav Popelka. Startovní čísla účastníkům Velké pardubické vylosovala zpěvačka Jitka Zelenková spolu s hrabětem Francescem Kinským dal Borgo.

Loňský vítěz Mr Spex dostane nového jezdeckého partnera, kterým je irský amatérský jezdec Patrick Mullins a společně ponesou startovní číslo třináct. Na dvanáctiletém valachu Alpha Maleaovi vyrazí český žokej Petr Tůma. Na druhého irského valacha Jet Fightera angažoval trenér Peter Maher irského žokeje Seana Francise O´Keeffea. Oba koně se poslední měsíc připravují pod dohledem trenéra Grega Wroblewkého nedaleko hřebčína Albertovce. V losování dostali první dvě čísla pořadí, do dostihu odskočí s čísly jedna a dvě. Koně ze Slovenska povedou zkušení čeští jezdci. Desetiletého Kaiserwalzera svěří trenér Jaroslav Brečka žokeji Jaroslavu Myškovi. Bělouš Royal Gino se do dostihu vydá s žokejem Jan Odložilem. Dvanáctiletého Talenta i tentokrát osedlá žokej Pavel Složil. „Talent napracoval všechno, jak měl. Kromě posledního startu. Kurz kvalifikace si přeskákal bez jezdce s koňmi. V práci je veselý, líbí se mi,“ řekla trenérka Talenta Hana Kabelková. V dostihu ponese startovní číslo čtrnáct.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejsledovanější sportovní přenos můžete vidět na dvou programech České televize. Přímý přenos začne na programu ČT sport příští neděli 8. října v jedenáct hodin, ve dvě hodiny a pět minut pak na programu ČT1. Velká pardubická odstartuje ve čtyři hodiny odpoledne. Záznam ze slavnostního losování čísel se uvidíte na stránce České televize.