Školáci využili volno po svém. Popíjeli v parku a posprejovali vše, co se dalo

Zdroj: Městská policie Pardubice

PARDUBICE – Včerejší volný den na státní svátek trávili školáci špatným způsobem. Již ve středu v jednu ráno strážníci v Tyršových sadech odhalili skupinku popíjejících patnáctiletých kamarádů. Na Dukle teprve osmiletí kluci řádili se zeleným sprejem.

Strážníci prováděli ve středu v noci preventivní kontrolu v Tyršových sadech. „Zahlédli skupinku mladistvě vypadajících kluků. Ti seděli na lavičce, bavili se spolu, a když zahlédli strážníky, jeden z nich cosi rychle odhodil. Byla to láhev tvrdého alkoholu a nebyla jedna. Za lavičkou kluci schovávali ještě jednu,“ uvedla mluvčí policie Lucie Klementová. Kontrola totožnosti ukázala patnáctileté kamarády a jednoho o rok staršího. Všem vyšla pozitivní dechová zkouška v rozsahu od půl promile až po 1,13. Na místo přijeli zákonní zástupci a byli poučeni o dalším postupu včetně předání úředních záznamů i události orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém krajia žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na Dukle si krátili chvíle nudy dva osmiletí kluci tím, že sprejovali vše, co jim přišlo pod ruku. Zeleným sprejem poznamenali zaparkovaná vozidla, kontejner, vchodové dveře, fasádu domu i mobilní toaletu. Všímavá žena jejich konání nahlásila strážníkům a ti chlapce našli schované pod stromem. První výmluva, že s tím nemají nic společného, nevyšla. Oba totiž měli kalhoty zamazané od zelené barvy. Po druhé výmluvě, že je posprejovali tři starší kluci a z místa utekli, je strážníci odvedli k bytu oznamovatelky. Ta je ihned poznala a chlapci se se slzami v očích přiznali. Sprejerství je protiprávní čin, proto strážníci zavolali rodiče chlapců i Policii ČR.