Neobvyklá silniční kontrola: Řidiči linkového autobusu hrozí pokuta a zákaz činnosti

Zdroj: Policie ČR Pardubice

PARDUBICKO – Podezřelého linkového autobusu, jedoucího obcí Jaroslav, si v úterý dopoledne všimli dopravní policisté. Kontrola odhalila závady na brzdách i neplatnou technickou prohlídku.

Už na silnici se zdál policistům technický stav autobusu pochybný. Zastavili proto řidiče. „Provedenou lustrací vozidla se policisté dozvěděli, že autobus nemá platnou technickou prohlídku od konce července letošního roku. Navíc se jednalo o závady na brzdách typu „C“, které jsou natolik závažné, že by mohly ohrozit bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ řekla mluvčí policie Iveta Kopecká.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dechová zkouška na alkohol vyšla u řidiče negativně. Tři cestující dálkové linky Brno – Hradec Králové museli pokračovat v cestě přivolanou taxi službou nebo sami. Policisté zakázali jednatřicetiletému řidiči další jízdu, událost zadokumentovali a oznámili jak řidiče, tak provozovatele autobusové dopravy. Řidiči hrozí pokuta až deset tisíc korun a až rok zákaz činnosti. Provozovateli hrozí větší pokuta, a to padesát tisíc korun.