Ve Svitavách se příští rok otevře nový obor pro zdravotní sestry

Zdroj: Pixabay

SVITAVY – Od příštího školního roku mohou studenti využít nového oboru pro zdravotní sestry. Otevře se vyšší odborná škola s výukou tříletého oboru diplomovaná všeobecná sestra.

Střední zdravotnická škola ve Svitavách je školou s nadregionální působností.  Ve škole je deset tříd denní formy vzdělávání a také jedna třída, která je určena pro večerní studium. Oba obory, Praktická sestra a masér ve zdravotnictví jsou vhodné pro dívky i chlapce. Po absolvování maturity mohou studenti hned nastoupit do práce ve zdravotnictví nebo dále studovat na vysokých nebo vyšších odborných školách. Škola také slouží k celoživotnímu vzdělávání, hlavně v kvalifikačních kurzech Sportovní masáž a Sanitář.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hejtman Pardubického kraje spolu se starostou Svitav jednali o dalším rozvoji Střední zdravotnické školy ve Svitavách. „V minulosti jsme na základě poptávky nejen studentek, ale také našich nemocnic otevřeli vyšší odbornou školu při zdravotnické škole v Ústí nad Orlicí. Nový obor s kapacitou 90 studentek a studentů, tedy tří ročníků po jedné třídě, bychom chtěli otevřít již od příštího školního roku. ,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Na podzimních burzách škol má být studijní možnost již prezentována.