Žáky elektrotechnické průmyslovky čeká nově opravená škola

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICE – Rekonstrukce budovy Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy se blíží ke konci. Stavební práce probíhají i během školní výuky. Na nový vzhled školy se studenti mohou těšit už v průběhu října.

Jde o památkově chráněnou budovu, která vznikla před téměř sto lety. Některé části již prošly rekonstrukcí, a to strop tělocvičny, obvodové zdi, podlaha půdy nebo střechy. „Součástí bylo také zajištění odvlhčení, zateplení a výměna oken se žaluziemi. Díky tomu se konečně nebude prohánět vítr z netěsnících starých oken po chodbách a třídách. Došlo také k modernizaci střechy, okapů a hromosvodů,“ sdělil náměstek hejtmana Roman Línek. Náklady vyšly Pardubický kraj, který je zřizovatelem školy, na šedesát šest milionů korun. Nedávno skončila oprava jedné z budov Krajského úřadu Pardubického kraje na rohu náměstí Republiky a Jahnovy ulice, postavené podle návrhu Ladislava Machoně. Významnou rekonstrukcí prošla také Střední průmyslová škola potravinářství a služeb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Obnovovací práce na elektrotechnické průmyslovce probíhají po většinu času během školní výuky. Jejich hlavní a nejvíce omezující část proběhla o letních prázdninách. V průběhu října mají všechny stavební práce skončit.