Na písnících v okolí Pardubic můžete nově zkusit i některé vodní sporty!

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Kromě koupání či kempování si na písnících nedaleko Pardubic můžete zahrát i některé vodní sporty. Mezi takové patří třeba Hrádek a Oplatil I. V budoucnu poslouží jako místa pro turistiku a sport, a také zde vznikne centrum vodních sportů, jako jachting a veslování.

Nyní je v provozu kotviště pro malé lodě a možnost karavanových stání s potřebnou infrastrukturou. S dalším rozvojem lokality se seznámil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Písníky v okolí Pardubic a Hradce Králové jsou dlouhodobě využívané jako místa ke koupání a trávení volného času především v letních měsících. Patří mezi ně také Hrádek a Oplatil, které dnes dělí jen úzká písečná hráz. Na Hrádku soukromý investor vybudoval zázemí pro karavany včetně přípojek, sociálního zařízení a zkultivoval také pláže a celý poloostrov, na kterém byla v minulosti umístěna těžební technika. Nachází se zde také kotviště pro malé lodě a zázemí pro pořádání různých akcí,“ uvedl hejtman kraje Martin Netolický. Kvůli rozloze obou písníků a blízkosti ke krajskému městu se nabízí další rozvoj, a to nejen z hlediska kempování, ale také pro rozvoj vodních sportů včetně veslování či jachtingu.

Postupnými kroky se celý prostor nejprve vyčistil a následně rozvíjel z hlediska zázemí, ale také prostředí včetně nové výsadby stromů či doplnění písečných pláží. Letošní sezona, ve které zde zaparkovalo padesát karavanů, ukázala, že o krátkodobé kempování v příjemném prostředí nedaleko Pardubic je zájem.