Celníci se nenudili: Převažeč migrantů utekl do lesa a psi vyčmuchali úkryty drog

Zdroj: Celní správa Pardubického kraje

PARDUBICKÝ KRAJ – Pardubičtí celníci měli v minulém týdnu plné ruce práce. Kontroly odhalily ukryté drogy, padělky u budovy vietnamské národnosti i polskou dodávku převážející migranty.

Služební pes celní správy označil v pondělí několik úkrytů drog. „Zajištěn byl kokain, marihuana a tablety obsahující amfetamin (extáze). Prodejní cena nalezených drog by na černém trhu přesáhla částku milion korun,“ sdělila mluvčí Celního úřadu Ludmila Říhová Zezulová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další den objevili celníci u subjektu vientnamců ve Svitavách přes sto kusů napodobenin ochranných známek Armani, GUCCI, Dior a Calvin Klein. Zboží putovalo do skladu celního úřadu, kde čeká na vyjádření zástupců držitelů ochranných známek.

Ve středu prováděla hlídka kontrolu úhrady mýtného a elektronických dálničních známek na komunikaci. Odpoledne si na komunikaci D35 vytipovala vozidlo polské imatrikulace, které nemělo dálniční známku. Řidič nereagoval na světelnou signalizaci, hlídka ho tedy navedla do odstavného pruhu ve směru na Prahu. Řidič na nic nečekal, ještě z jedoucího vozidla vyskočil, překonal drátěný plot a utekl do nedalekého lesa. Na okraji dálnice po sobě zanechal čtrnáct osob bez dokladů. Hlídka měla podezření, že se jedná o nelegální migranty, a tak nepronásledovala řidiče, ale střežila raději osoby do příjezdu Policie ČR. Ta si cizince převzala k dalšímu šetření.