Studenti mohou každý čtvrtek vyrazit zdarma na některou z kulturních institucí v Pardubicích

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Studenti, na všechny kulturní instituce  můžete každý čtvrtek vyrazit zdarma. Navštívit můžete například Gočárovu galerii, regionální muzea v Chrudimi, v Litomyšli a ve Vysokém Mýtě a Východočeské muzeum v Pardubicích.

Po první vlně covidu v roce 2020, Pardubickém kraj zavedl volné čtvrtky pro studenty ve všech svých kulturních institucích. Myšlenka plynule pokračovala i v dalších letech, a tak je to i nyní. „Cílem je především pozvat mladé lidí do našich kulturních institucí, naučit je do nich chodit z vlastního zájmu, vnímat historii, kulturu a umění a najít si k nim svůj vztah. Právě vstupné může být tou bariérou, kterou mladí lidé řeší. Od září 2020 až do konce letošního září této nabídky využilo na sedm tisíc sedm set studentů. Musím podotknout, že se to netýká návštěv školních kolektivů, ale pouze jednotlivců, kteří se prokáží nějakým dokladem o aktuálním studiu,“ řekl náměstek hejtmana Roman Línek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejvíce se studenti těší ze čtvrtečního vstupného zdarma o prázdninách, kdy mají muzea a galerie větší návštěvnost, než v dalších měsících. Do akce jsou zapojeny Gočárova galerie, regionální muzea v Chrudimi, v Litomyšli a ve Vysokém Mýtě a Východočeské muzeum v Pardubicích. Letos zatím nejvíc mladých lidí přišlo minulý týden do Východočeského muzea na pardubickém zámku.