V Pardubicích brzy vyjedou vlaky na nový most přes Labe. Začíná napojení kolejí

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Stavba mezi Pardubicemi-Rosicemi a Stéblovou finišuje. Od 9. října začalo napojování všech staničních kolejí na nový dvoukolejný most a také proběhla instalace trakčního vedení.

Přesměrování všech kolejí na nový most v Pardubicích-Rosicích začne probíhat postupně a za úplného vyřazení vlakové dopravy z provozu. Tu nahradí autobusy. Vše bude hotové do devatenáctého prosince. Ve stanici Pardubice-Rosice nad Labem jsou už nová nástupiště a podchod. „Dokončuje se také rekonstrukce zastávky Pardubice-Semtín a cestujícím už slouží nová zastávka Stéblová obec, která zkracuje docházkovou vzdálenost na vlak,“ uvedla Správa železnic pro Pardubický kraj. Došlo také k modernizaci všech přejezdů. Vlaky po rekonstrukci celého úseku dosáhnou traťové rychlosti až sto šedesát kilometrů za hodinu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Významnou součástí investice se stala stavba dvoukolejného mostu přes Labe, který má hmotnost 1 350 tun a proběhla ve třech etapách. Opěry a pilíře jsou železobetonové a délka přemostění přesahuje 140 metrů. V květnu se po modernizaci pardubického uzlu pojede po dvoukolejné trati i mezi hlavním nádražím a Rosicemi nad Labem.