VIDEO: Opilí mladíci bez přilby ujížděli policistům na motocyklu. Šestnáctiletý skončil v nemocnici

Zdroj: Policie ČR

SVITAVSKO – Nebezpečné divadlo sehráli dva mladíci na motocyklu ve středu před desátou hodinou večer v Poličce v ulici U Trati. Motorka neměla světla, registrační značku a posádka neměla přilbu. Oba nadýchali přes jedno promile.

Policisté si všimli na první pohled podezřelé terénní motorky a rozhodli se ji zastavit. „Motocykl neměl zadní stupačky, spolujezdec za řidičem doslova brousil špičky bot o vozovku,“ uvedla mluvčí policie Iveta Kopecká. Řidič na výzvy policistů reagoval opačně a začal ujíždět. Přenosné oplocení na silnici ho zastavilo, avšak mladíci se nevzdali a začali z místa utíkat. Za pár vteřin je policisté dopadli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Následně vyšlo najevo, že řidičem byl sedmnáctiletý chlapec bez řidičáku, který nadýchal přes jedno promile. Šestnáctiletý spolujezdec nadýchal ještě o promile víc. Policisté chlapce převezli na služebnu, staršího si vyzvedli rodiče a mladší kvůli množství alkoholu v těle skončil v nemocnici. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. S ohledem na mladistvý věk hrozí řidiči poloviční trest.