Současná palčivá témata teenagerů otevře v Pardubicích konference Rady mladších v Sále Jana Kašpara

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Studenti ze středních škol a učilišť v úterý 14. listopadu v Sále Jana Kašpara Krajského úřadu Pardubice od devíti hodin ráno do pěti hodin odpoledne vůbec poprvé představí svoje postoje k horkým tématům jako jsou deprese, hoaxy nebo LGTB. O tom co je trápí si popovídají s publikem a konference se zúčastní i zástupci kraje, školní psychologové, preventisti, zástupci kraje a další pracovníci s mládeží.

Konference Rady Mladších, která se konala vždy v hlavním městě, se nyní přesunula a rozšířila do osmi krajů. Její třetí zastávkou se stanou Pardubice, kde se sejdou studentské týmy nebo jednotlivci devíti škol, kteří seberou odvahu a vystoupí před plným sálem a s mikrofonem zodpovědí otázky od lidí z pléna. Předvedou svá témata z oblasti kyberprostoru, LGBT, dezinformací, umělé inteligence nebo z vlastní zkušeností s duševní poruchou. „Našim záměrem je propojit odlišné světy studentů odborných škol, gymnázií i učilišť, proto nehodnotíme formu prezentace. Pro nás je důležité, že vystoupí i studenti, kteří nevynikají žádnou superschopností, ale nebojí se postavit před plný sál a obhájit svůj názor v diskuzi,“ řekla ředitelka neziskové organizace Dělej co tě baví Jiřina Faloutová. Letošním tématem Rady mladších je duševní zdraví.

Účast na konferenci se stane užitečnou a podnětnou pro učitele, preventisty, školní psychology a další pracovníky s mládeží, kterým poskytne nový pohled na to, jak teenageři vnímají současný svět i sebe sama. Celou akci bude moderovat uznávaný psycholog a terapeut Aleš Kuda. Živý přenos můžete sledovat na této stránce. 

Další informace o celé akci a časový harmonogram se seznamem míst najdete zde.