Přes tisíc soutěžících se v letošním roce zapojilo do soutěže Cyklopecky. Lákaly je trasy i ceny v soutěži

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Vítězové tradiční cestovatelské soutěže Cyklopecky převzali na vyhlášení výsledků 12. ročníku na konci listopadu hodnotné ceny. Organizátoři předali šťastným výhercům hlavní ceny – horské kolo, poukazy na pobyty do Kongres hotelu Jezerka, hradu Svojanov, Poutního domu Králíky, Golf Resortu Lázně Bohdaneč a dárkové vstupenky a vouchery od sponzorů soutěže.

Celá soutěž probíhala od prvního května do konce září a ze všech soutěžících projelo 52 účastníků všech patnáct soutěžních tras. „Letošní ročník byl také ve znamení novinek. Cyklisté mohli poprvé sbírat nejenom razítka, ale i QR kódy na svou elektronickou hrací kartu. Takže Cyklopecky se vyvíjí a snaží se jít s dobou,“ řekl radní Pardubického kraje Alexandr Krejčíř. Nejčastěji si soutěžící vybírali méně náročné trasy. Nejvíce jezdili cestou Po stopách Viléma z Pernštejna o délce 49 kilometrů, Krajinou rybníků o délce 32 kilometrů a Za starokladrubskými vraníky i žraločím zubem s délkou 22 kilometrů.

Pomocí celé akce  lidé poznají více i méně známá místa a mohou si u toho i zasportovat. Hlavní výhru, kterou je horské kolo, vyhrála dvaasedmdesátiletá Katarina Stará ze Sedlišťky a cenu za ni převzala dcera. Seznam výherců letošního ročníku, ale také všechny trasy soutěže, které vám mohou posloužit i jako inspirace k výletům najdete zde.