Ve Východočeském divadle přivítali stotisícího návštěvníka roku

PARDUBICE – Východočeské divadlo po třech letech znovu přivítalo stotisícího diváka roku. Vítání proběhlo minulý pátek při školním představení veleúspěšné interaktivní komedie Bláznivé batůžky, která je v repertoáru už od roku 2007.

Po zásahu koronaviru se divadelní soubor začíná opět v návštěvnosti vracet na úroveň předcovidových sezón. „Opětovný příchod stotisícího diváka roku naznačuje, že čísla návštěvnosti za rok 2023 přesáhnou ta loňská a snad se alespoň trochu přiblíží nadprůměrným předcovidovým statistikám,“ řekl PR manažer divadla Radek Smetana.
Stotisícím návštěvníkem Východočeského divadla roku 2023 se stal student 2.A pardubického Gymnázia Dašická, který seděl na prvním balkóně v páté řadě na sedadle číslo devadesát. Překvapenému jubilejnímu návštěvníkovi na jevišti poblahopřál ředitel divadla Petr Dohnal a předal mu poukázku na předplatné pro dvě osoby a dárkový balíček s několika knihami o divadle, CD vybraných hudebních titulů a dalšími upomínkovými předměty. Jako každý rok věnovala firma Lejhanec klenoty – hodiny stotisícímu divákovi náramkové hodinky.