Provoz městské hromadné dopravy se přesunuje z třídy Míru na Sukovu třídu. Při prvním přestupu pojedete celý týden zadarmo

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Městská hromadná začne z důvodu zhoršujícího se stavu třídy Míru jezdit od neděle desátého prosince Sukovou třídou, kdy k úpravám dojde v termínu celostátní změny jízdních řádů. Vzhledem k tomu se zvýší sleva na první přestup na sto procent po celý týden.

Letos došlo k opravě části třídy Míru v úseku od křižovatky s ulicí Sladkovského směrem ke křižovatce na Masarykově náměstí. Teď je nutné opravit zbývající část ve směru k Zelené bráně. „Stav třídy Míru je bohužel opravdu špatný a v posledních týdnech se s nastupující změnou  počasí zhoršuje. Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli pro omezení vjezdu městské hromadné dopravy. Moc nás to mrzí, ale bohužel se jedná v tuto chvíli o jediné možné řešení,“ objasnil celou situaci náměstek primátora města zodpovědný za dopravu Jan Hrabal. Položená dlažba není v pořádku a vykazuje značné vady. Proto město vede soudní spor se společností SYNER s.r.o., která rekonstrukci dlažby dělala.

Došlo tedy k upravení tarifu městské hromadné dopravy tak, že první týden bude sleva na první přestup stop procent. Do dneška tento bonus platil pouze o víkendech. Další změny vedení linek budou navazovat na připravovaná omezení v rámci výstavby severovýchodního obchvatu a dále pak plánovanou rekonstrukcí mostu Pavla Wonky. Stoprocentní sleva na první přestup platí po dobu těchto prací, které ovlivní dopravu ve městě. Úpravy provozu se spojí se změnou jízdních řádů po celé České republice. „K celostátní změně dochází desátého prosince, tudíž jsme s tím spojili úpravu provozu po třídě Míru. Pro provoz MHD se uzavře část třídy Míru od náměstí Republiky po ulici Sladkovského. Vozy, které na své trase třídou projíždějí, navíc vykazují větší známky opotřebení, což je zapříčiněno právě současným stavem povrchu, a proto budou tyto linky odkloněny na Sukovu třídu,“ řekl ředitel Dopravního podniku města Tomáš Pelikán.

Změny linek č. 2, 13, 27, 98 a 99 z důvodu uzavírky

Spoje linek 2 a 13 pojedou ze zastávky Krajský úřad do zastávky Náměstí Republiky (st. 2) a dále do zastávky Zimní stadion bez zastavení na Sukově třídě. Spoje linky 27 v obou směrech obslouží zastávky Náměstí Republiky a Masarykovo nám. Linky nočního provozu 98 a 99 obslouží zastávku Náměstí Republiky (st. 2) jako náhradní za zastávku U Grandu a budou pokračovat ulicí Sukovou a Sladkovského do zastávky Třída Míru a dále ve své trase.