Studentky z holického gymnázia vytvořily nejlepší logo v Pardubickém kraji

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

HOLICE V ČECHÁCH – Žáci tří krajských škol si ve středu převzali ocenění za nejlepší vizuál ní identitu studentské firmy v soutěži JA Top Logo. Vítězkami se staly žákyně z Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích a jejich značka AGAIN, která se zaměřuje na prodej oblečení z druhé ruky.

Podnikavost studentů, kteří za pololetí založili reálnou společnost a starají se o finance a marketingovou propagaci své značky, podporuje vzdělávací program Ja Studentská firma.  Do Pardubic dorazily studentské společnosti, jejichž logo a promo vyhodnotila komise jako nejlepší. „Projekt Ja Top Logo, ve kterém si žáci založí reálnou společnost, snaží se svoji firmu marketingově prodat a zamýšlí se nad krátkodobými a dlouhodobými cíli, vnímám jako skvělou příležitost i zkušenost. Gratuluji vítězkám z Gymnázia v Holicích, které získaly i Cenu veřejnosti,“ řekl radní Pardubického kraje pro oblast školství Josef Kozel. Jako druhý se umístil projekt žáků Střední školy technické ve Vysokém Mýtě. Vytvořily společnost EcoEro, usilující o výrobu malých letadel, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Třetí skončila firma GrowGuide, poskytující doučování matematiky a informatiky.

Jednalo se o čtvrtý ročník soutěže pro studenty od 15 do 19 let a díky programu zažívají všechna úskalí opravdového byznysu. Vítězové krajských kol se utkají v Praze v národním finále.