Ve Vysokém Mýtě nastanou dopravní omezení při stavbě dálnice D35

Zdroj: Město Vysoké Mýto

VYSOKÉ MÝTO – Řidiči, od února čekejte omezení v dopravě kvůli stavbě dálnice D35. Při výstavbě mostu dojde dokonce k úplné uzavírce silnice z Vysokého Mýta směr na Knířov a Lhůtu, která potrvá až do konce roku.

Plánovaná objížďka pro náklaďáky povede z Vysokého Mýta směrem na Hrušovou a pokračovat bude do Bučiny, dále potom do Javorníku a Libeciny, poté po silnici přes Zádolí do Lhůty a Knířova, a to v obou směrech. Pro osobní auta i autobusy je navržena objízdná trasa z Vysokého Mýta po silnici směrem na Vanice a dále po místní komunikaci směrem na Knířov, rovněž obousměrně. „Z důvodu výstavby mostu dojde v průběhu února 2024 do května 2025 k částečnému dopravnímu omezení na místní komunikaci v Peklovcích. V místě stavebních prací je v plánu řídit provoz kyvadlově, pomocí dopravního značení,“ řekla vedoucí odboru dopravních a správních agend města Kristýna Šťastná.

Během února začne také výstavba okružní křižovatky, která potrvá až do konce příštího roku. Chystá se  úplné uzavření místní komunikace, souběžné se silnicí I/35, přibližně v místech posklizňové linky ke křižovatce s místní komunikací ulice Průmyslová. V průběhu stavby může dojít i k částečném u omezení provozu na silnici v místech zřízení pracovního místa. Rozsah stavebních prací a s tím související dopravní omezení, přesné termíny a zákresy dopravního omezení najdete na stránkách města v rubrice Doprava a na úřední desce.