Celníci zastavili černé Audi u hranic. Obsah batohu uvnitř je šokoval

Zdroj: Celní správa pro Pardubický kraj

PARDUBICKÝ KRAJ – Dva muži ve věku pětadvaceti a dvaatřiceti let skončili v rukou policie. V sobotu před polednem si celníci v blízkosti hranic s Polskem vytipovali jejich černé Audi A4 ke kontrole. Co ukrýval černý batoh za zadním sedadlem?

„Hlídka zahájila běžnou kontrolu, během ní nalezla uvnitř vozu v místě za sedadlem spolujezdce černý sportovní batoh. Při jeho prohlídce objevila dárkovou vánoční tašku plnou vyloupaných blíže nespecifikovaných tablet a větší peněžní obnos v eurech,“ sdělila mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj Ludmila Říhová Zezulová. Starší muž tvrdil, že je majitelem batohu, ale obsah patří kamarádovi. Všechny léky označil za spalovače tuku. Jednalo se o více než dvanáct tisíc tablet o hmotnosti přes pět kilogramů s obsahem pseudoefedrinu. To potvrdila i provedená orientační zkouška celníků přímo na místě.

Hlídka předala dva muže české národnosti orgánům činným v trestním řízení. Odhadovaná prodejní cena pervitinu vyrobeného ze zajištěných léků by na černém trhu přesáhla částku dva miliony korun.