VIDEO: Dům ve Starém Mateřově v plamenech! Dvě osoby skončily v péči zdravotníků

Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKO – Čtyři jednotky hasičů mířily v sobotu o půl šesté odpoledne k velkému požáru rodinného domu do Starého Mateřova. Střechu a horní patro domu polykaly plameny, zásah navíc komplikovaly fotovoltaické panely na střeše. Jedna osoba utrpěla popáleniny, když se snažila z domu zachránit psa, druhá se nadýchala jedovatých zplodin.

Dvě zraněné osoby byly předány zdravotníkům, hasiči poskytli jedné z nich první psychologickou pomoc. Velitel zásahu nechal vypnout přívod plynu i elektrického proudu a hasiči nasadili potřebný počet proudů k likvidaci požáru. Požár zničil tak třetinu střechy a podkroví. „Na střeše domu byly umístěny fotovoltaické panely, hasiči tak museli zvolit správný postup při hašení, aby nedošlo k ohrožení života a zdraví zasahujících hasičů,“ sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po sedmé hodině večer. Nakonec museli hasiči rozebrat střešní krytinu a z domu vynosit ohořelé věci. Na místo se dostavil vyšetřovatel, který bude šetřit přesnou příčinu požáru. Škoda se vyšplhala na osm milionů korun.